04-7706793
       
  זמינות 24/7 במקרים דחופים:   058-6868787

גידול סם מסוכן

גידול סם מסוכן הינה עבירה שמשתרעת על שורה ארוכה של מקרים בעלי דרגות חומרה שנות. החל מאדם שמגדל בחצר או מחסן ביתו מספר בודד של שתילי סם לשימושו העצמי ועד למקרים של הקמת מעבדות או חממות בהיקף של מאות ואף אלפי שתילים שמשקלם עצום.

על אף דרגות החומרה השונות, כלל המקרים עונים על רכיביה של אותה העבירה, שהיא חלק עבירת ייצור, הכנה והפקת סם מסוכן, אשר העונש המרבי בגינה הוא 20 שנות מאסר. בשונה מהחזקת סם מסוכן, בה חלופה של החזקה לצריכה עצמית וחלופה של החזקה שלא לצריכה עצמית, בכל הנוגע לגידול סם מסוכן אין סעיף עבירה "קל".

מדיניות האכיפה של משטרת ישראל בכל הנוגע לעבירות גידול סם מסוכן הינה מחמירה. על אף קריאות וצעדים לקראת הקלה במדיניות האכיפה הנוגעת לעבירות של שימוש והחזקה בסם מסוכן, חשד לגידול סם מסוכן, מביא לחקירה משטרתית ובהמשך, במרבית המקרים, לאישום ועתירה לענישה מוחשית ומחמירה, לרבות לעונשי מאסר בפועל או בעבודות שירות.

בשונה למקרים של גידול סם לצרכים מסחריים או בהיקפים רבי היקף, רבים מהמסתבכים בעבירה הינם אנשים נורמטיביים לחלוטין, נעדרי כל עבר פלילי, העוסקים במקצועות מכובדים. לעיתים, הסיבות לגידול הסם הן דווקא רצונם של אותם אנשים להתרחק מגורמים עבריינים שעוסקים במכירת סם מסוכן וכיוצ"ב.

משרדנו, שעיקר עיסוקו בייצוג לקוחות נורמטיביים שהסתבכות עם רשויות החוק אינה דרכם, בעל ניסיון בייצוג במקרים רבים של גידול סם מסוכן, שסיומם בתוצאות מוצלחות עבור לקוחות המשרד, לרבות מקרים של סגירת תיקי חקירה, עיכוב הליכים והסתפקות בענישה מתונה שאינה כוללת רכיבי מאסר או עבודות שירות. מובן, כי כל מקרה ונסיבותיו הקונקרטיות ואין בכך להשליך על התוצאה הצפויה במקרים אחרים.

 

 

חזרה למעלה

לתאום פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים