04-7706793
       
  זמינות 24/7 במקרים דחופים:   058-6868787

פציעה בצבא

פציעה בצבא – מה צריך לדעת?

השירות הצבאי מטבעו כרוך במאמצים פיזיים רבים, כמו גם מאמצים נפשיים. הדבר אינו נוגע רק בכל הנוגע לחיילים במסלולי לוחמה ("קרבי") או תומכי לחימה, להם הכשרה פיזית ומאומצת וכמובן מסלול שירות פיזי לא פשוט הכולל פעילויות מבצעיות מסכנות חיים, אימונים מפרכים וכיוצ"ב.

גם חיילים במסלולי שירות עורפיים עלולים להיפצע במסגרת השירות הצבאי. הכשרה בטירונות או בקורסים צבאיים או סתם תאונה זו או אחרת.

גם הדרך לבסיס הצבאי וחזרה ממנו כרוכה, באופן טבעי, בסיכון לפציעה בצבא.

כיוון שהשירות הצבאי במדינת ישראל הינו חובה חוקית (וזכות!), גם המנגנון הנוגע לפיצוי במקרה של פציעה הינו ייחודי ושונה ממנגנונים רגילים – נזיקיים או ביטוחיים.

במקרים המתאימים, פציעה בשירות הצבאי יכולה להצדיק פיצוי לא מבוטל. לעיתים תכופות, הנפגעים כלל לא מודעים לזכויות אלה וגם במקרים רבים בהם הם מבקשים לממש את זכויותיהם באופן עצמאי אשר לא כוללים ייצוג בוועדות צבאיות ומעורבות עורכי דין המתמחים בתחומים אלה, הם עלולים לצאת נפסדים.

פציעה מהצבא יכולה להצדיק פיצוי משמעותי גם אם הפציעה אינה כתוצאה מפעילות צבאית "מובהק" כמו פעילות מבצעית או אימון צבאי. יתרה מכך, במקרים מסוימים, אף פציעה במהלכה של חופשה מהצבא יכולה להצדיק לפיצוי.

ככלל, הדרך למימוש הזכויות הינה באמצעות הגשת תביעה לקצין התגמולים (משרד הבטחון). לכאורה, מדובר במנגנון פשוט, אולם לא כך הוא.

ישנה חשיבות עצומה לאופן הגשת התביעה, המסמכים המצורפים לה (תצהירים? מסמכים רפואיים?), פירוט הפגיעות המפורטות ועוד.

למעשה, מדובר בבניית טקטיקה הדומה לטקטיקה הנוגעת לבניית תביעה משפטית מורכבת. היעדר ניסיון משפטי בהגשת תביעה שכזו, עלול לגרום לנזק שאינו בר תיקון.

משרדנו, המתמחה בהגשת תביעות קצין תגמולים, מלווה נפגעים כתוצאה מפציעה בצבא החל משלב הפציעה עצמה ועד להליכים הנוגעים להגשת התביעה, ליווי מול גופי משרד הביטחון וייצוג בוועדות הרפואיות, וייצוג בהליכים משפטיים בוועדות הערר ובתי המשפט השונים.

המשרד מייצג גם בהליכי החמרת מצב בתביעות שהתקבלו בעבר.

ניתן ליצור קשר עם משרדנו על מנת לבחון אפשרות הגשת תביעה לקצין התגמולים (משרד הבטחון) בשל אירוע פציעה בצבא ובכלל.

קגן ושות' משרד עורכי דין לשירותכם

חזרה למעלה

לתאום פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים