04-7706793
       
  זמינות 24/7 במקרים דחופים:   058-6868787

עריקות ממילואים

נקלעתם למצב של עריקות ממילואים?

מערך המילואים מהווה חלק בלתי נפרד מצבא ההגנה לישראל ומכאן שחובת השירות גם במסגרת שירות המילואים תקפה, כל עוד משרת המילואים לא פוטר ממנו עקב גילו או בשל נסיבות אחרות כמו שינוי תפקיד, מצב רפואי וכיוצ"ב.

זומנתם לשירות מילואים ולא מתאפשר לכם להתייצב אליו? עשו כל מאמץ להסדיר זאת באמצעות שורה של גורמים צבאיים אליהם ניתן לפנות מבעוד מועד – קצין פניות צה"ל שם קיימת שלוחה ייעודית למשרתי מילואים, גורמי הפיקוד ביחידת המילואים, גורמי הרפואה, נציב קבילות חיילים, ולת"ם (ועדה לתיאום מילואים) או כל גורם אחר לו סמכות – בהתאם לסיבה בגינה אתם מתקשים להתייצב לשירות המילואים.

משרדנו מטפל ומלווה משרתי מילואים בשורה של הליכים, לרבות ליווי במסגרת הליכים הנוגעי לשינוי הפרופיל הרפואי ולעיתים שינוי התפקיד הצבאי.

מה משמעות הדבר – עריקות ממילואים?

 עריקות ממילואים משמעות הדבר, הינה שאתם צפויים או עלולים לעמוד לדין, כשהגורם בפניו תעמדו לדין – קצין שיפוט ביחידה, קצין שיפוט בבסיס כליאה צבאי או בית דין צבאי – תלוי בשורה של משתנים, כגון משך התקופה אליה זומנתם למילואים והתקופה שחלפה מאז המועד אליו נקראתם, סוג הצו (צו 8? תעסוקה מבצעית? אימון? וכו'), עברכם בתחום אי התיצבות למילואים וכן משתנים נוספים.

בכל מקרה, יש לזכור שהגם שאתם "אזרחים", לגורמי השיפוט הצבאיים סמכות להעמיד לדין ולגזרו עונשים מחמירים הכוללים גם עונשי מאסר או מחבוש.

נקלעתם לעריקות משירות מילואים ואתם מעוניינים בייעוץ משפטי? אתם מוזמנים לפנות באמצעות האתר לקבלת ייעוץ משפטי מיידי.

קגן ושות' משרד עורכי דין לשירותכם

חזרה למעלה

לתאום פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים