04-7706793
       
  זמינות 24/7 במקרים דחופים:   058-6868787

עריקות מהצבא

כל נער ונערה בני 18 בישראל מחויבים לשרת בצבא ההגנה לישראל. חובה זו מתקיימת לאורך כל השירות, כאשר במידה ובמהלך השירות החייל נעדר משירות במשך 21 ימים או יותר – הדבר נחשב עריקות מהצבא. עריקות הינה עבירה פלילית לכל דבר כאשר העונש על העבירה נקבע בהתאם לחומרתה. חומרת העבירה נקבעת בהתאם למשך העריקות, מצבו האישי של החייל ועבירות קודמות שבוצעו. בעוד במידה והחייל נפקד משירות (לא הגיע לשירות בתקופת זמן הקצרה מ-21 יום) הוא עומד לדין במסגרת היחידה שלו – הרי שטיפול בעריקים מועבר למשטרה הצבאית.

 

עונש על עריקות מהצבא 

החוק קובע עונש של עד 15 שנות מאסר בשל עריקות אך במרבית המקרים נשפט העריק על היעדר מן השירות שלא ברשות – עבירה קלה יותר שעונשה בהתאם. בעת קבלת ההחלטה בנוגע לעונשו של העריק נלקחים בחשבון מספר דברים :

  • משך זמן העריקות
  • מספר העבירות הקודמות
  • קיומן של ענישות על תנאי
  • נסיבות מקלות כגון בעיות משפחתיות, קשיים כלכליים, חוסר התאמה למסגרת צבאית וכדומה

יש לזכור כי במידה ונגזר על החייל מאסר של 3 חודשים ומעלה הדבר גורר רישום פלילי בעל השלכות על החיים האזרחיים. הדבר לא יאפשר לחייל להיות עובד מדינה, עו"ד, רופא ומקצועות אחרים הדורשים עבר פלילי נקי. כי כן הרישום הפלילי עשוי להוות מכשול בעת הגשת בקשה לאשרת כניסה או עבודה (ויזה) למדינות שונות.

 

נמנעים מסיבוכים

על מנת להימנע מסיבוכים כמו מאסר ארוך ורישום פלילי תוכלו לפנות לשירותיו של עורך דין צבאי אשר ייצג אתכם בערכאות השונות. משרד עורכי דין קגן ושות' מתמחה בדינים הצבאיים והפליליים ומאפשר לכל חייל לקבל את הייעוץ והייצוג המשפטי הטוב ביותר.

המשרד חרט על דגלו ערכי מצוינות, מקצועיות והישגיות כאשר כל תיק מקבל את מלוא תשומת הלב מעורכי הדין המנוסים והבחירים המועסקים במשרד. אנו מבטיחים להעניק את ההגנה המשפטית הטובה ביותר תוך מתן ליווי צמוד לכל אורך התהליך, החל מן החקירה הראשונית, דרך המעצר ועד לתום המשפט ומתן גזר הדין.

 

עריקות מהצבא והשתמטות

חזרה למעלה

לתאום פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים