04-7706793
       
  זמינות 24/7 במקרים דחופים:   058-6868787

משפט צבאי

משפט צבאי הוא משפט הנוגע לפעולת הצבא והמשרתים בו. על כל המשרתים בצה"ל חל חוק השיפוט הצבאי משנת 1955 והוא שנותן את הסמכות לבתי הדין הצבאיים. מערכת המשפט הצבאית הינה מערכת נפרדת ממערכת המשפט האזרחית, כאשר בסמכותה לשפוט גם נאשמים שאינם נמצאים בשירות כמו עובדים המועסקים בחוזה עבודה במסגרת צבאית.

מערכת המשפט הצבאית מתחלקת ל-2 : משפט משמעתי הנוגע לעבירות משמעת אשר אינן שייכות למשפט האזרחי וכן משפט צבאי פלילי בו העבירות מקבילות לעבירות פליליות באזרחות. בהליך המשמעתי מפקד היחידה משמש בתור השופט והחייל אינו זכאי לייצוג משפטי. מנגד, חייל אשר מגיע לבית הדין הצבאי זקוק לייעוץ משפטי מקצועי ומקיף החל מן הרגע הראשון.

לא רק משפט צבאי

המשפט הוא רק השלב האחרון בתהליך האישום הצבאי. טרם המשפט הנחקר יעבור מספר חקירות של מצ"ח ולעיתים גם ישהה במעצר. במידה והחלה נגדכם חקירה של המשטרה הצבאית – ייעוץ וייצוג משפטי לאורך התהליך הינם בעלי חשיבות מכרעת לתוצאות התיק. עורך דין המתמחה בדינים צבאיים ידע כיצד להכין את מרשו לכל חקירה, ידריך אותו כיצד לענות על שאלות ומתי לשמור על זכות השתיקה, יסביר לו על התחבולות בהם משתמשים החוקרים ויעזור לו להימנע ממדובבים המושתלים טרם הכניסה לחקירה או בתא המעצר.

משרד עו"ד קגן ושות' – מכין אתכם לכל מצב

יש לזכור כי כל דבר שיאמר טרם או במהלך החקירה עשוי לשמש כנגדכם. כמו כן החלטות רבות אותן תתבקשו לקבל תוך הפעלת לחץ מצד החוקרים עשויות להפיל אתכם בפח. משרדינו ישמח להעניק לכם שירות משפטי מקיף ומקצועי אשר יכין אתכם כראוי לכל מעצר, חקירה והחלטה שתצטרכו לקבל. עורכי הדין שלנו מכירים את שיטת הפעולה של מצ"ח על בוריה כמו גם את הנהלים והפקודות המוגדרים בצבא. אנו נדאג כי תקבלו את מלוא זכויותיכם ונלחם לצדכם על מנת לבטל את האישום ולזכות אתכם בתום ההליך המשפטי.

משפט צבאי

חזרה למעלה

לתאום פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים