04-7706793
       
  זמינות 24/7 במקרים דחופים:   058-6868787

משפט מנהלי

מי מאיתנו לא נתקל במעשה בלתי מתקבל על הדעת של הרשות העומדת מולו? משרד הפנים, ועדת תכנון ובנייה, משרד הביטחון, העירייה או כל גוף ממשלתי או ציבורי אחר.

לעיתים לא די בהעברת ביקורת אלא יש מקום לבחון באופן מעמיק את המעשה ולראות האם הוא עומד בכללי המנהל התקין, האם המעשה הוא סביר או שהוא לוקה בחוסר סבירות קיצוני והאם יש מקום לפנות לערכאות משפטיות על מנת לתקנו.

כיאה למדינה דמוקרטית, כל מעשה של רשות שלטונית – תקנה, צו או כל החלטה, נתון לביקורת שיפוטית. הערכאה המשפטית הנכונה נקבעת לפי זהות הרשות, אופי המעשה והתוצאה המתבקשת על ידי העותר.

בעוד ביחס למעשים מסוימים די בפנייה מנומקת לרשות עצמה או לגורם הממונה והיועץ המשפטי, במקרים אחרים יש מקום לפנות לבירור העניין בערכאה המשפטית הרלוונטית – בית המשפט לעניינים מקומיים, בית המשפט לעניינים מנהליים, בית הדין הגבוה לצדק או כל ערכאה שיפוטית אשר העניין מצוי בתחום סמכותה.

משרד עורכי דין קגן ושות' מטפל בשורה ארוכה של מקרים בהם נגרם עוול בשל מעשי רשויות מנהליות. בין היתר, בעתירות לביטול מכרזים ציבוריים, אשר בתי המשפט מקבלים בשנים האחרונות באופן נרחב ביותר, דבר שמביא לביטול או שינוי תוצאות המכרזים, וכנגד גופים שונים – משרדי ממשלה שונים, רשות מקרקעי ישראל, ועדות תכנון ובנייה, משרד הפנים ועוד. ראו מאמרו של עורך דין יובל קגן הנוגע לביטול מכרזים. עוד מטפל המשרד בקנסות מנהליים והליכים הנוגעים לביטולם ותקיפתם.

נתקלתם בעוולה בשל מעשה מנהלי? השתתפת במכרז ציבורי ואתם סבורים שבניהולו ותוצאותיו נפלו כשלים? צרו קשר בהקדם האפשרי על מנת לתאם פגישת יעוץ והכוונה עם עורך דין העוסק בתחום או לקבלת מידע נוסף.

למאמר נוסף בנושא – לחץ כאן>> 

 

 

חזרה למעלה

לתאום פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים