04-7706793
       
  זמינות 24/7 במקרים דחופים:   058-6868787

עבירות מין, הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות

עבירות מין שונות – אונס, מעשה מגונה, בעילה אסורה והטרדה מינית, הינן דומות באופיין לעבירות הנהוגות במערכת המשפט הרגילה. יחד עם זאת, למערכת השיפוט הצבאית דגשים משלה.

מעבר לכך, השירות הצבאי רווי באירועים שכאלה בשל אופיו – מגורים סמוכים של חיילים וחיילות, הימצאות של המשרתים בבסיסים סגורים, חיילים וחיילות בגילאי העשרה. התרחבות השימוש בטלפונים סלולאריים חכמים הביאה גם לעלייה במספר תיקי הפגיעה בפרטיות – צילום במקלחות, צילום במהלך מצבים אינטימיים וכו'.

כיוון שמדובר בספקטרום רחב ביותר של מעשים, אירועים שונים יכולים להוביל לתוצאות שונות לחלוטין – החל מסגירת התיק, נזיפה פיקודית והליך משמעתי ועד לכתב אישום חמור ועונשי מאסר ממושכים בני מספר שנים.

בתמונה: קישור לכתבה אודות תיק בטיפול המשרד שנסגר ללא נקיטה בצעדים משפטיים

מקום בו מקרים רבים הינם "מילה נגד מילה", להתנסחויות במהלך החקירה ובחירת מילים חשיבות רבה על בחינת האירוע.

משרתי קבע החשודים בעבירות מין, אף הקלות באופן יחסי שביניהם כגון התבטאויות מילוליות, עלולים להתמודד עם הליכים הנוגעים לשירותם – השעיה, הדחה, העברה מתפקיד או התרת התחייבותם לשירות קבע. מפקדים בצבא נבחנים תחת זכוכית מגדלת גם ביחס ליחסים אותם הם מקיימים עם פקודיהם, גם במקרים בהם היחסים מתקיימים בהסכמה.

חקירות אירועים עלה הינן מורכבות וכל צעד מוטעה של הנחקר עלול להוביל להטיית כף המאזניים לחובתו. התנהלות בעימות, שיחות חסויות, הצגת ראיות, כל אלה ועוד הם רק חלק מהשאלות עימן צפוי להתמודד הנחקר. עם שאלות אלה רצוי לו שלא להתמודד לבדו ורצוי שיעשה כן לאחר שיקבל סיוע מקצוע מעורך דין.

לצד עבירות אלה, נאכפות בצבא גם עבירות של האשמת שווא, הנוגעות למי שבדו תלונות. מדובר בעבירות מורכבות אשר סיכון רב בצידן.

 

 

חזרה למעלה

לתאום פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים