04-7706793
       
  זמינות 24/7 במקרים דחופים:   058-6868787

בית דין צבאי

בית דין צבאי הוא בית המשפטי הפלילי המשמש את צה"ל לדון בעבירות שביצעו חיילים ואזרחים המועסקים בצבא ההגנה לישראל. סמכותם של בתי הדין הצבאיים נגזרת מחוק השיפוט הצבאי שנחקק בשנת 1955. החוק מסמיך את בית הדין הצבאי לבצע שיפוט פלילי של חיילים הנתונים למרותו של הצבא בכל הנוגע לעבירות צבאיות. העמדה לדין בבית דין צבאי הינה להתאם לשיקול דעתו של הפרקליט הצבאי. במרבית המקרים תחילתו של התהליך הינה בחקירת המשטרה הצבאית החוקרת אשר מעבירה את ממצאיה לפרקליטות הצבאית אשר לבסוף מחליטה האם להגיש כתב אישום כנגד הנאשם.

 

בית דין צבאי – עבירות נפוצות

בדומה למצב בו הנך מואשם בפלילים באזרחות, גם אישום בעבירה פלילית במסגרת הצבאית דורשת את טיפולו של עורך דין. מובן כי לא כל בעיית נפקדות קטנה דורשת התערבות משפטית, אך מקרים אחרים אשר יכולים להיות בעלי השפעה על גורלו ועתידו של הנאשם בהחלט מצדיקים פניה לעורך דין המתמחה בדין הצבאי. מקרים אלה כוללים בין היתר :

  • עבירות סמים – שימוש, ייבוא וסחר בסמים
  • עריקות והשתמטות – לעיתים נראה כי מדובר בעבירה קלה אך הרשעה בה עשויה להוביל לעונשי מאסר ארוכים ואף רישום פלילי.
  • עבירות מין – הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות החייל על ידי צילומו במקלחות או במצבים אינטימיים, התבטאויות לא ראויות וכדומה.
  • עבירות נשק – שימוש בלתי מורשה או בלתי זהיר בנשק, איום בנשק על חייל או אזרח, גניבת נשק, סחר בנשק ועוד.
  • סירוב להיבדק בבדיקה לשימוש בסמים
  • חריגה מסמכות העשויה להוביל לרישום פלילי
  • ועוד

 

משרד עו"ד קגן ושות' – עומדים לצד החיילים

משרד עו"ד קגן ושות' מתמחה מזה שנים ארוכות בדיני פלילים, כולל דינים השייכים למשפט הצבאי. הודות להיכרות מעמיקה וניסיון בפרקליטות הצבאית משרדינו מעניק את המעטפת המקצועית הטובה ביותר עבור חיילי צה"ל. אנו עוסקים גם בהסדרת המעמד הצבאי של אלה השוהים בחו"ל, מייצגים אנשי קבע בוועדות ערר ומטפלים במחיקת רישום פלילי צבאי וביטול כתבי אישום.

 

בית דין צבאי

חזרה למעלה

לתאום פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים